EUobserver

W dniu dzisiejszym zaprezentowana została internautom nowa szata graficzna portalu informacyjnego EUobserver. Wprowadzone zmiany miały na celu dostosowanie witryny do standardów W3C oraz umożliwienie czytelnikom dostępu do nowych usług interaktywnych, takich jak np. komentowanie wiadomości. Nowa platforma zawiera również sekcję wideoreportaży oraz będzie sukcesywnie rozbudowywana o kolejne elementy związane z technologią Web 2.0.

Portal EUobserver zajmuje drugie miejsce pod względem popularności wśród źródeł informacyjnych wykorzystywanych przez dziennikarzy specjalizujących się w problematyce wspólnotowej (miejsce pierwsze zajmuje dziennik The Financial Times, trzecie zaś serwis Reuters, dane na podstawie wyników przeglądu zrealizowanego przez APCO consultants przy współpracy z Journalists@Your Service opublikowanego w dniu 8 maja 2008 r.).

Informacje o wcześniejszej architekturze portalu można znaleźć w publikacji Ośrodka Informacji i Dokumentacji Europejskiej Kancelarii Serjmu RP (OIDE) na stronach 109-113 (plik PDF).

W panelu bloga po prawej stronie jest umieszczony czytnik nagłówków wiadomości z portalu EUobserver: można tam znaleźć najnowsze komunikaty w języku angielskim. Miłej lektury!

Komentarze