CDE @ Białystok

W dniu dzisiejszym otwarte zostało oficjalnie 17-ste (słownie: siedemnaste) Centrum Dokumentacji Europejskiej mieszczące się w Bibliotece Uniwersyteckiej w Białymstoku. Dziękujemy za zaproszenie, wizyta była niezmiernie interesująca i udana.

CDE w Białymstoku znajduje się na pierwszym piętrze budynku Biblioteki Głównej Uniwersytetu i oferuje możliwość skorzystania z księgozbioru na miejscu. Do dyspozycji czytelników są komputery podłączone do internetu, kilkanaście stanowisk w czytelni, a także książki o tematyce europeistycznej nabywane drogą zakupu, które uzupełniają księgozbiór wydawnictw otrzymywanych z Luksemburga. CDE jest czynne codziennie do godziny 16:00, a obsługą czytelników zajmują się dwie osoby, Pani Agata Czerska i Pani Katarzyna Bura. W białostockim CDE zastosowano podział oparty na 17 grup tematycznych, co wydatnie ułatwia czytelnikom korzystanie z całości zgromadzonych publikacji.

Po oficjalnej ceremonii zaproszeni goście i bibliotekarze udali się na najwyższe piętro budynku, gdzie zorganizowano niezwykle wystawne przyjęcie (zdjęcia oczywiście w galerii). Specjalne podziękowania dla Pani Agaty Kowalskiej z Biblioteki Depozytowej UKIE za pomoc przy obsłudze fotograficznej ;-))

Komentarze