EurActiv.pl

Dzisiaj wpis o polskiej edycji portalu EurActiv.com. Na stronie portalu można przeczytać, że "EurActiv.pl jest unikatowym źródłem informacji,z którego można się dowiedzieć, jak - z polskiego punktu widzenia - tworzone są polityki europejskie i w jaką stronę podąża Unia Europejska. [...] Portal EurActiv.pl jest częścią międzynarodowej sieci internetowej EurActiv. Istnieje ona w 8 krajach i publikuje informacje dotyczące Unii Europejskiej. Szczególny nacisk położony jest nie tylko na kwestie związane z bieżącą polityką europejską, ale także na sprawy praktyczne, np. fundusze europejskie, studia czy pracę w instytucjach UE. Współpracując ze wszystkimi partnerami w sieci EurActiv, każdy portal pozostaje niezależny - publikuje wiadomości dotyczące polityki UE, ale uzupełnia tę "brukselską" perspektywę o krajowy punkt widzenia."

Informacje gromadzone są w 7 sekcjach (Gospodarka, Wspólna Polityka Rolna, Polityka Zagraniczna, Eurowybory, Przedsiębiorczość i praca, Innowacje i kreatywność oraz Rozszerzenie), dostępne jest również archiwum wiadomości, zbiór analiz i ciekawe wywiady. Warto zapisać się na listę dystrybucyjną: otrzymamy wtedy zestawienie wiadomości z interesującego nas działu (lub wszystkich sekcji) bezpośrednio do skrzynki poczty elektronicznej.

W panelu po prawej stronie bloga dołączony został czytnik kanałów RSS, w którym wyswietlane są nagłówki pięciu najnowszych artykułów opublikowanych na łamach portalu.

Miłej lektury!

Komentarze