DCINiE @ Wrocław (Uniwersytet Ekonomiczny)

W dniu dzisiejszym oficjalnie zainaugurowano działalność Dolnośląskiego Centrum Informacji Naukowej i Ekonomicznej (DCINiE), które pełni funkcję regionalnego centrum informacji ekonomicznej oraz biblioteki naukowej Uniwersytetu Ekonomicznego dostępnej dla wszystkich mieszkańców Dolnego Śląska.

Zasoby obejmują zbiory tradycyjne (ponad 412 tysięcy woluminów książek i czasopism) oraz elektroniczne (ponad 22 tysiące czasopism naukowych i liczne bazy danych). W DCINiE zlokalizowano osiemnaste polskie Centrum Dokumentacji Europejskiej, które również dzisiaj oficjalnie rozpoczęło swoją działalność. Ośrodek mieści się na pierwszym piętrze nowego gmachu i udostępnia publikacje dotyczące UE ze zbiorów własnych oraz materiały otrzymywane z Urzędu Publikacji w Luksemburgu. Do dyspozycji czytelników jest przestronna sala wyposażona w kilka komputerów z dostępem do Internetu. Plany rozwoju drugiego wrocławskiego CDE są bardzo ambitne i obejmują prezentacje dla studentów, organizację seminariów i warsztatów informacyjnych oraz wprowadzenie zajęć dotyczących informacji europejskiej do programu obowiązkowych szkoleń bibliotecznych.

Biblioteka oferuje ponadto większość księgozbioru w wolnym dostępie w układzie działowym (14,5 km półek), 100 komputerów, 300 miejsc do pracy oraz 21 kabin do pracy indywidualnej i grupowej, jak również sale konferencyjne i dydaktyczne. Rejestracja wypożyczeń i zwrotów książek jest zautomatyzowana: zainstalowano system self-check i całodobową wrzutnię przy głównym wejściu.

Kilka zdjęć w galerii.

Pamiątkowe zdjęcie z kolegami z nowego CDE.
Witamy oficjalnie i ciepło w naszym gronie!

Komentarze