EDIC AGM 2011

Wczoraj wieczorem na Malcie rozpoczęło się doroczne spotkanie (Annual General Meeting, AGM) sieci Europe Direct Information Centres (EDIC) wchodzących w skład inicjatywy Europe Direct. Dyrekcja Generalna ds. Komunikacji Społecznej przy tej okazji zwołała również spotkanie krajowych koordynatorów sieci CDE oraz ostatnie ze spotkań PEWG (Pan-European Working Group), o czym można przeczytać poniżej.

Impreza na wielką skalę: 320 zaproszonych osób z sieci EDIC plus blisko 40 osób z sieci European Documentation Centres (EDC/CDE) i kilkudziesięciu prelegentów oraz organizatorów. W sumie na jednym z posiedzeń plenarnych w sali, w której przygotowano 400 krzeseł... zabrakło miejsc siedzących! Wydarzenie znaczące: wzmianka prasowa o "europejskim kongresie" pojawiła się nawet w największym dzienniku maltańskim (tutaj).

Miejscem spotkania był hotel Excelsior, część delegatów (sieć CDE) zamieszkała w hotelu Phoenicia oddalonym od centrum konferencyjnego o rzut kamieniem, czyli 3 minuty marszu w dół i 6 minut pod górę. Oficjalna inauguracja spotkania miała miejsce w niedzielę wieczorem: głównym gościem był maltański komisarz ds. zdrowia i ochrony konsumentów John Dalli, obrady sieci EDIC trwały również w poniedziałek i wtorek. Na poniedziałek zaplanowano także dla grupy krajowych koordynatorów sieci CDE wizytę w lokalnym ośrodku, zlokalizowanym na Uniwersytecie Maltańskim oraz spotkanie PEWG zajmującej się kwestiami repozytoriów elektronicznych. We wtorek odbędzie się konferencja koordynatorów sieci CDE.

PS. Times of Malta w rezultacie oszacował liczbę uczestników na 500 osób, szczegóły tutaj. To w zasadzie tłumaczy brak wolnych miejsc na sesji plenarnej. A jeśli ktoś się jeszcze zastanawia, dlaczego w ogóle Malta i to w dodatku na początku listopada, to odpowiedź jest tutaj: "[...] it gave Malta significant exposure during tourism's low season".

Komentarze