Book-A-Librarian po raz czwarty


Wczoraj, dzisiaj i jutro (12, 13 i 14 stycznia 2012) prawie czterdziestu naszych studentów bierze udział w indywidualnych konsultacjach, które prowadzi Ian Thomson z CDE w Cardiff. Tego typu zajęcia Biblioteka w Natolinie organizuje już po raz czwarty i tradycyjnie cieszą się one dość dużym powodzeniem wśród...

... nocnej ciszy, to jest chciałem powiedzieć wśród zainteresowanych studentów. Pomysł jest prosty: student pojawia się na spotkanie z planem swojej pracy dyplomowej i zebranymi do tej pory źródłami i literaturą przedmiotu, a nasz ekspert, który oczywiście miał wcześniej okazję zapoznać się z tym materiałem, proponuje kolejne lektury i wskazuje przydatne łącza w internecie i ścieżki dalszych poszukiwań. Niezwykle przydatny na tym etapie prowadzenia kwerendy jest serwis European Sources Online (ESO) redagowany przez naszego gościa i oczywiście dostępny w Bibliotece w Natolinie.  

Relacje z wcześniejszych konsultacji pod tagiem 'Book-A-Librarian', konsultacje odbywają się w ramach Library Information Seminar (LIS).


Komentarze