LIS 2012


W tym roku mija 15 lat od wprowadzenia do programu akademickiego Kolegium Europejskiego w Natolinie cyklu szkoleń bibliotecznych dla studentów odbywających się w formie wykładów, prezentacji, wizyt bibliotecznych i zajęć wartsztatowych. Większość aktywności miała miejsce w tym tygodniu: studenci odwiedzali Bibliotekę w kilkunastoosobowych grupach, mieli możliwość wziąć udział w prezentacji naszych zasobów oraz w dniu wczorajszym i dzsiaiaj uczestniczyć w Library Information Seminar, czyli dwóch wykładach, króre wygłosił Ian Thomson, dyrektor Centrum Dokumentacji Europejskien (CDE) na Uniwersytecie w Cardiff i redaktor naczelny portalu European Sources Online (ESO).

Pierwszy wykład -- jak zazwyczaj ma to miejsce -- dotyczył roli informacji w procesie zarządzania Unią Europejską, podczas drugiego przedstawione zostały elektroniczne źródła informacji przydatne podczas studiów w Kolegium Europejskim. Prezentacje, do których łącza znajdują się powyżej, zawierają bardzo obszerny wybór źródeł i warto je sobie raz jeszcze przejrzeć w celu przypomnienia tego i owego. A dla zainteresowanych jest też polska wersja prezentacji źródeł informacji, którą można pobrać ze strony walijskiego EDC (tutaj).

Frekwencja na zajęciach z naszym gościem nadzwyczaj przyzwoita, a relacje z poprzednich szkoleń można znaleźć tutaj. Ian Thomson pojawi się u nas jeszcze raz w tym roku akademickim, w styczniu 2013, kiedy będzie udzielał wskazówek bibliograficznych i źródłowych podczas indywidualnych konsultacji z zainteresowanymi studentami.

Komentarze