Européenne, bonjour!

La Librairie Européenne (The European Bookshop) to założona w Brukseli w roku 1966 najstarsza księgarnia specjalizująca się w sprzedaży publikacji wspólnotowych. Przez 40 lat miała swoją siedzibę na rue de la Loi, w samym centrum dzielnicy europejskiej przy rondzie Schumana, jednak ze względu na przebudowę tej okolicy, w roku 2006 księgarnia została przeniesiona do eleganckiego budynku przy rue de l'Orme / Olmstraat.

W księgarni można znaleźć chyba wszystkie publikacje dotyczące Unii Europejskiej wydane w języku angielskim i francuskim, jak również są tam dostępne wydawnictwa urzędowe UE oraz Rady Europy. Wyjatkową ofertą księgarni są zbiory testów dla kandydatów do konkursów kwalifikacyjnych na wakujące stanowiska w instytucjach unijnych oraz słowniki wielojęzyczne obejmujące chyba wszystkie możliwe kombinacje języków urzędowych UE.

I jeszcze informacja praktyczna dla bibliotekarzy: będąc w Brukseli nie można nie odwiedzić tego miejsca z dwóch powodów. Po pierwsze, oferta księgarska jest tak bogata, że zawsze znajdziemy książkę, o której istnieniu nie wiedzieliśmy. Po drugie, zawsze możemy liczyć na fachową pomoc przeuroczej jak zwykle Nathalie, która i doradzi co wybrać i w międzyczasie odbierze jeszcze ze trzy telefony witając kolejnych rozmówców niezmiennym "Européenne, bonjour!"

Strona księgarni znajduje się pod adresem http://www.libeurop.eu/

Komentarze