Rarytas

Rarytas wydawniczy i filar księgozbioru podręcznego każdego europeisty władającego językiem lengłicz. The European Union: Critical concepts in political science to pięciotomowa publikacja, która ukazała się w tym roku nakładem wydawnictwa Routledge Taylor & Francis. Doboru materiału i redakcji wstępu podjął się dr Simon Usherwood z Uniwersytetu w Surrey i absolwent Kolegium Europejskiego, baj-de-wej. W poszczególnych tomach można znaleźć najważniejsze artykuły, które zostały napisane na tematy wspólnotowe. Tytuły poszczególnych tomów przedstawiają się następująco: 

1: The development of the European Union [30802], 
2: The organisation of the European Union and the constitutional turn [30803], 
3: The institutions of the European Union [30804], 
4: Member States as actors in the European Union [30805], 
5: Citizens as actors in the European Union [30806]. 

Objętość publikacji to w sumie ponad 2420 stron i 83 artykuły opublikowane wcześniej w renomowanych czasopismach naukowych. Dzieło ukazało się w serii 'Critical Concepts in Political Science', bardzo szczegółowy spis treści zawiera informację o dacie pierwodruku i tytule czasopisma, w którym się każdy z artykułów ukazał, odsyłam zatem na stronę wydawcy.

Postanowiliśmy też, aby nie blokować tej publikacji w czytelni i od razu są widoczne ciekawe tendencje: po wprowadzeniu pięciu tomów do inwentarza i udostępnieniu książek poprzez nasz katalog okazało się, że dwa tomy zostały już zarezerwowane i należało je odłożyć dla czytelników, którzy odbiorą zamówione materiały w przeciągu najbliższych kilku dni. I o to chodzi. Życzę zatem miłej lektury!

Komentarze