Formularz inaczej

W Bibliotece w Natolinie mamy taki nieduży, podłużny i przydatny formularz, który można wypełnić i zostawić przy książkach leżących na stole, w miejscu pracy, do którego następnie można wrócić i zastać wszystkie książki zabrane z półek w nienaruszonym stanie. Wygląda on tak:


Formularz jest stosunkowo niedużych rozmiarów, jakieś 8 na 20 cm, w każdym razie rzecz przydatna i dostępna w czytelni na I piętrze. Wpisujemy zatem nazwisko czytelnika oraz datę, do kiedy korzystamy z materiałów i tym samym zwracamy się z uprzejmą prośbą do członków zespołu bibliotecznego o nieodkładanie książek na ich miejsce.  

Cóż, nie zawsze nasi studenci korzystają z określonych formularzy, aby zapewnić sobie komfort korzystania z natolińskich książek w dniu następnym lub kiedykolwiek później....Zdjęcie zrobione przez Pana Pawła na zakończenie zeszłotygodniowego sobotniego dyżuru świadczy dobitnie, że być może nasza dotychczasowa polityka komunikacyjna pozostawia w sferze emocjonalnej nieco do życzenia, jednak odwoływanie się do pogróżek w bibliotece to może lekka przesada. W każdym razie znalezisko, jak się patrzy. OUCH!

Komentarze