PressDisplay


Od dzisiaj oficjalnie testujemy PressDisplay, elektroniczną platformę na której można znaleźć ponad dwa tysiące dzienników i innych popularnych czasopism w wersji cyfrowej. Gazety te ukazują się w prawie 100 państwach i są wydawane w 50 językach. 

Masa towaru, jednak nie jest to produkt uniwersalny, ponieważ na próżno tam szukać niektórych międzynarodowych liderów rynku dzienników o zasięgu światowym czy tygodników opiniotwórczych. Niemniej jednak, ze względu na dostępność prasy krajowej i regionalnej w języku francuskim, hiszpańskim, niemieckim, włoskim czy portugalskim, że o językach arabskich nie wspomnę, być może będzie to interesujące rozwiązanie dla naszej wielojęzycznej społeczności studenckiej i akademickiej.

Polskie tytuły nie mają specjalnie obszernej reprezentacji: jest Gazeta Wyborcza, Angora, Fakt i Metro, jednak przecież nie o polskie tytuły nam się zasadniczo i detalicznie rozchodzi. Z drugiej strony, gdy zerknąłem na podgląd statystyk, to w rankingu popularności ostatnich trzech dni przewodzi Fakt, ale zdecydowanie nie są to dane reprezentatywne, ponieważ informacja o ustanowionym dostępie do platformy została wysłana do naszych użytkowników dopiero dzisiaj wieczorem i dotychczasowe statystyki odnoszą się do fazy testów wewnątrz-bibliotecznych. Przyznaję, sam też sprawdzałem na tym tytule "czy działa"... 

Osobiście najbardziej do gustu przypadła mi opcja umożliwiająca korzystanie z serwisu za pomocą aplikacji PressReader instalowanej a iPadzie (inne urządzenia mobilne też mogą do tego celu służyć, zatem smartfony w dłoń!). Gazetki, które mnie zainteresowały pobrałem i droga do domu w środkach masowych jakoś znacznie się skróciła. 


Komentarze