Zwrot ku sprawiedliwej transformacji

 


Z przyjemnością odnotowujemy dar Autora, tym bardziej, że książka jeszcze nie pojawiła się w zasobach BN oraz bibliotek NUKATowych. Sczegółowe dane bibliograficzne oraz spis treści poniżej.

Zwrot ku sprawiedliwej transformacji / Michał Kurtyka. Warszawa : 4P Forum, 2022. 259, [9] stron : ilustracje ; 24 cm. ISBN 9788396477002 [Call No. 46429

Contents: Przedmowa. Z Katowic w przyszłość -- I. Postęp -- 1. Chiński zwrot : cywilizacja eko w dobie pandemii -- 2. Japonia i świat w cieniu Fukushimy -- 3. Houston, nie mamy problemu -- 4. Samochód elektryczny - California Dream? -- 5. "Sezamie, otwórz się" : Europa i źródła odnawialne -- II. Ludzie -- 6. Solidarność i sprawiedliwa transformacja w Katowicach -- 7. Indyjskie dylematy - węgiel vs. słońce -- 8. Czy jesteśmy gotowi na miejską rewolucję? -- III. Solidarność -- 9. Pierwszy kontakt z klimatem - wyzwania wysp i oceanów -- 10. Afryka i klimatyczne przebudzenie – 11. Przerwać klątwę obfitości - Ameryka Południowa i jej zasoby -- Zakończenie. Z Glasgow w przyszłość.

Book Jacket: "Brutalność wojny na Ukrainie i świadomość, że jest finansowana ze sprzedaży gazu, ropy i węgla do Europy, zadziałały na europejskie społeczeństwa jak kuracja szokowa. Odejście od węglowodorów, przynajmniej tych płynących z Rosji, stało się polityczną strategią, a nie ekologiczną fantazją. W jaki sposób i na ile zostanie ona przekuta w rzeczywiste działania, i jakie będą jej konsekwencje w Europie i na świecie pozostaje przed nami."--PUBLISHER'S NOTE.

Więcej o książce można dowiedzieć się tutaj.

Komentarze