Sprawy w toku

Trzy sprawy warte odnotowania.

1. Zakończony został kolejny etap prac przy wzbogacaniu opisów bibliograficznych. Koleżanki z zespołu 505 (wcześniejsze wpisy na ten temat tutaj i tutaj) zakomunikowały, że podczas przeglądu kolejnego tysiąca książek (przedział sygnatur 24000-25002) aktualizacji poddano 486 tytułów, z których w 35 przypadkach spis treści był dopisywany własnoręcznie, ponieważ dane te nie występowały w żadnym z dostępnych źródeł. Biorąc pod uwagę dotychczasową liczbę opisów, które zawierały już informacje o zawartości publikacji (liczba rekordów pełnych w tym przedziale wynosiła przed rozpoczęciem czynności wzbogacania 467) oraz wykonaną pracę, udział procentowy opisów wzbogaconych w opracowywanym przedziale wynosi obecnie ponad 95%. Jest to bardzo dobra informacja, ponieważ, jak zaznaczałem już wcześniej, istnieje ścisły związek między stopniem szczegółowości opisu katalogowego i poziomem jego wzbogacenia a czytelnictwem (tu).

2. W ostatni piątek (26.03), gdy większość zespołu Biblioteki w Natolinie uczestniczyła w spotkaniu polskiej sieci CDE (więcej na ten temat tutaj) odwiedziła nas dość liczna, 50-cio osobowa grupa studentów europeistyki z Akademii Podlaskiej w Siedlcach. Ponieważ pomieszczenia biblioteczne nie są w stanie pomieścić tak dużej grupy osób, więc prezentacja naszej działalności odbywała się dwutorowo (albo raczej dwupoziomowo) - o zasobach książkowych i usługach informacyjnych mówił na parterze budynku Pan Paweł, natomiast prezentacja czasopism odbywała się na pierwszym pietrze, czym zajął się Pan Juliusz.

3. W budynku bibliotecznym mamy od kilku dni nowe drzwi wejściowe. Sa eleganckie, a co najważniejsze, zamykają się jak należy. Co prawda łomoczą przy zatrzaskiwaniu się niemiłosiernie, ale może będzie można to jakoś wyregulować...

Komentarze